Menu główne
Jesteś tutaj:Strona główna»Aktualności»Studium przypadku - FIFA U-20 World Cup
Studium przypadku - FIFA U-20 World Cup

Studium przypadku - FIFA U-20 World Cup

We współpracy z wykonawcami projektu stadionu, Salumanus zaprojektował i uruchomił sieć IT opartą na dostarczonych przez siebie rozwiązaniach LAN oraz wi-fi.

Profil Klienta:
Stadion Miejski Widzewa Łódź to obiekt sportowo-rekreacyjny, którego początki sięgają okresu międzywojennego (1930 roku). Obiekt w obecnej formie został ukończony w latach 2015-2017. Stadion jest własnością miasta Łodzi i użytkowany przez drużynę piłkarską Widzew Łódź. Za zarządzanie obiektem odpowiedzialna jest spółka Miejska Arena Kultury i Sportu (MAKiS). Obiekt spełnia wymagania trzeciej kategorii w klasyfikacji UEFA, co uprawnia do rozgrywania meczy piłkarskich zarówno polskiej Ekstraklasy, jak również wydarzeń na szczeblu międzynarodowym.
Opis projektu:
16 marca 2018 roku w Bogocie, w Kolumbii po spotkaniu rady, FIFA ogłosiła Polskę gospodarzem turnieju Mistrzostw Świata w piłce nożnej do lat 20 na rok 2019. Zdecydowano, że główną areną do rozgrywek będzie stadion Widzewa Łódź. To właśnie tutaj odbyły się mecz otwarcia oraz wielki finał FIFA u-20 World Cup. We współpracy z wykonawcami projektu stadionu, Salumanus zaprojektował i uruchomił sieć IT opartą na dostarczonych przez siebie rozwiązaniach LAN oraz wi-fi.
Szczegóły:
Infrastruktura IT została oparta na rozwiązaniach marki DCN. Dostarczone Klientowi urządzenia wykorzystano do zagwarantowania nieprzerwalnej transmisji telewizyjnej, pracy systemu VAR oraz zapewnienia dostępu do Internetu dla pokojów VIP/VVIP, biura stadionowego, trybuny medialnej, centrum mediów, stanowisk organizacyjnych FIFA i dla samych widzów wydarzenia zasiadających na trybunach. Wraz z urządzeniami firma zapewniła ich konfigurację oraz świadczyła wsparcie techniczne podczas wszystkich rozgrywanych meczy na stadionie Widzewa Łódź.
Kluczowe korzyści
Dzięki wykorzystaniu niezawodnego sprzętu marki DCN zarówno organizatorzy, jak i cały personel obsługujący wydarzenie mogli w pełni korzystać z możliwości dobrze zaprojektowanej sieci LAN i wi-fi oraz bezawaryjnie świadczyć swoje usługi. Pozwoliło to cieszyć się w pełni z piłkarskiego święta kibicom nie tylko na trybunach, ale również przed telewizorami.
Wykorzystane rozwiązania:
  • przełączniki agregacyjne CS6200-8G24S2Q-EI
  • przełączniki dostępowe S5750E-52X-SI (R2)
  • przełączniki dostępowe S5750E-28X-P-SI (R2
  • przełączniki dostępowe S4600-28P-P-SI
  • kontroler DCWS-6002
  • punkt dostępowy WL8200-I2
  • punkt dostępowy WL8200-IT3