Menu główne
Jesteś tutaj:Strona główna»Aktualności»Wybierz swój kolor
Wybierz swój kolor

Wybierz swój kolor

Dostęp do Internetu w przestrzeni publicznej nie jest już dzisiaj zaskoczeniem ani wielkim wyzwaniem.
Aktualnie z dostępu do globalnej sieci komputerowej korzystamy w miejscach rozrywki, użyteczności publicznej, restauracjach czy środkach komunikacji. Oddzielną grupę stanowią szkoły, uczelnie oraz kampusy. Do dyspozycji mamy wiele możliwości zapewnienia dostępu do sieci, poczynając od różnych wariantów dostępu przewodowego, przez technologię sieci mobilnych, a kończąc na bardzo popularnej technologii Wi-Fi. Ta ostatnia została masowo spopularyzowana przez wiele urządzeń, które wykorzystujemy w codziennych czynnościach, w szczególności przez wszechobecne smartfony.

Często nawet nie zastanawiamy się, że to dzięki wielu niewidocznym dla nas urządzeniom po naciśnięciu ikony na wyświetlaczu możemy powiedzieć: „mam Internet”. Skupiając się na technologii Wi-Fi, tym najbliższym urządzeniem będącym bramą do ogólnoświatowej sieci jest punkt dostępowy, nazywany z języka angielskiego access pointem. Niekiedy nie wiemy nawet, gdzie wspomniany access point się znajduje. Czasem umieszczamy go w takim miejscu, aby po prostu nie przeszkadzał (co może niekorzystnie wpływać na propagację sygnału radiowego), a czasem zależy nam, żeby nie był widoczny, ale świadomie dbamy o jak najlepszą propagację sygnału. Jak to pogodzić, skoro najlepszym miejscem do jego umieszczenia jest sufit lub stosunkowo wysoka ściana, tak aby dostępu nie przesłaniały przeszkody takie jak: meble czy szafy?

Jest na to sposób. Aby wkomponować urządzenie w otaczające nas otoczenie, umożliwiamy naszym klientom zamówienie access pointów w kilku dodatkowych wariantach kolorystycznych (m.in. czarny, czerwony, ciemnozielony, niebieski). Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii obudowy access pointów DCN - które jak większość dostępnych na rynku urządzeń, występują tylko w jasnym kolorze - pokrywane są odpowiednio dobraną powłoką kolorystyczną. Tak przygotowane urządzenia nie wpływają na estetykę pomieszczeń (np. w muzeach, wnętrzach pałacowych itd.), w których również są coraz częściej instalowane.

Przykładem takiego wdrożenia jest projekt sieci Wi-Fi w Orientarium, zrealizowany dla jednego z naszych klientów, w ramach którego dostarczaliśmy access pointy w kolorze czarnym. W opinii naszego klienta, jak i użytkowników, urządzenia idealnie wpasowały się w wystrój pomieszczeń, stając się prawie niewidoczne, a jednocześnie zapewniły niezawodny dostęp do sieci Wi-Fi.